Forum Gündemi:

  Ata Aöf Öğrenci Bilgilendirme Klavuzu
Yazar: Editör - 30.08.2019, Saat:23:24 - Forum: Duyurular - Yorumlar (1)

RgGmjj.jpg
9YbMOQ.jpg
3Ogrd4.jpg
DOGzZ6.jpg
nbyznl.jpg
gPbdaR.jpg
JVWR1o.jpg
3Ogrb2.jpg
mXROY1.jpg


  AÖF Yaz Okulu ile Sizleri Neler Bekliyor
Yazar: Editör - 26.05.2019, Saat:23:28 - Forum: Duyurular - Yorum Yok

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesinde yönetmen değişikliği ile üç ders sınav düzeni ortadan kaldırılmıştır. Üç sınav uygulamasının kalması üzerine yaz okulu uygulamasına geçildi. Herkesin merak ettiği konuların başında elbette kaç ders alacağı ve hangi sürelerde olduğu sorularıdır. Ayrıca ödeme olup olmayacağı ile ilgili konularda öğrencilerin merakla beklediği konular içerisindedir. Eğitim sisteminde ki değişiklik sayesinde daha etkin şekilde sonuç alma hedeflenmesi her yönü ile entegre edilmesi söz konusudur. Ders sayılarında oluşan belirsizlik birçok öğrencinin nasıl yol izleneceği ile ilgili de soruları artırmaktadır. AÖF Yaz okulu yayınlanan yönetmelik ile birlikte uygulamaya geçilecek. Görsel eğitim de söz konusu olacağı ve çok daha fazla etkinliği oluşturmak üzere planlama yapılmaktadır.
 
AÖF Yaz Okulu Ders Sayısı ve Başlangıç Tarihi
 
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından yayımlanan yönetmelik 2019 – 2020 eğitim öğretim yılı itibari ile uygulama başlanacak. İlk uygulama ile birlikte öğrencileri bekleyen dönem de hızlı ilerleme de söz konusu olabilecek. Böylece yıl içerisinde ki derslerden alınarak yılın tamamlanması hedeflenmiş olmaktadır. AÖF Yaz okulu dönemi içerisinde en fazla alınabilecek ders sayısı 5 (beş) olarak belirlenmiştir. İsteğe bağlı olarak bu sayı daha az da olabilmektedir. Yönetmelikte belirlenen şart ile birlikte yaz okuluna kaydını yaptırmak isteyen öğrencinin belirlenen kayıt tarihi içerisinde kayıt şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Herhangi bir ek süre de söz konusu değildir.
 
Ders Geçme Sistemi Yaz Okulunda Nasıl Gerçekleşir?
 
Tek sınav sistemi şeklinde değerlendirme yapılmaktadır. Yapılan tek sınavda alınan not 0 katkı şeklinde uygulanmaktadır. AÖF Yaz okulu içerisinde alınan dersler üniversitenin öğrenci değerlendirme sistemi esasları çerçevesinde geçerlidir. Tek sınav ile seçtiğiniz dersleri geçebileceğiniz için dönemi tamamlanmanız söz konusu olacak. Böylece geri de kalan dersleri yaz okulu sayesinde tamamlayabilirsiniz. Yeni yıla ders bırakmama adına oldukça önemli bir uygulamadır. Böylelikle öğrencilerin rahat bir şekilde dersleri vermiş olursunuz. Not geçiş uygulamalarında belirlenen oran 2,00 ve üzeri olup, geçtiğiniz derslerin ortalamasına göre uygulanmaktadır. CD, DC, ve DD harf notu ile ortalamaya ulaştırarak geçebilirsiniz.
 
Yaz Okulu Kayıt Tarihleri
 
2018 – 2019 akademik yılı yaz okulunun kayıt tarihleri 24 – 28 haziran olarak belirlenirken sınav tarihi ise 14 – 15 Eylül 2019 da yapılacaktır. Hiçbir şekilde kayıt tarihi dışında kayıt yaptırılması söz konusu olmamaktadır. Kayıt işlemlerinden sonra belirlenen tarihte ki sınava girmediğiniz zaman ise sınavın tekrarı ya da mazereti yoktur. Öğrenci isteğine bağlı olarak kayıt işlemleri yapılmaktadır.
 
Kayıtlarda Dikkat Edilecek Hususlar


l Belirlenen kayıt tarihleri dışında kayıt söz konusu olmamaktadır.
 
l AÖF yaz okulu ücretinin belirlenen tutarının ödenmesi ile kayıt işlemi tamamlanmış olmaktadır.
 
l Bulunduğu bölüm dışında ki diğer yükseköğretim programlarından ders alması söz konusu değildir.
 
l Ön lisans ya da lisans dersleri içerisinde seçilecek ders sayısı beşi hiçbir şekilde geçemez.
 
l Kayıt işlemi bittikten sonra, ders seçimi konusunda bulunan taleplerinin kabul görme ihtimali bulunmamaktadır.
 
l Güz ya da bahar dönemi içerisinde kayıt yenilemesi yapmayan pasif öğrenci yaz okulundan ders alabilmesi söz konudur.
 
l Yaz okulu sınavı ile ilgili kurumun belirlemiş olduğu sınav merkezlerinde yapılacaktır.
 
l Uzaklaştırma alan öğrencinin yaz okuluna kaydı söz konusu değildir.
 
l Sınavda uygulanacak olan kurallar AÖF sınav yönetmeliğine göre belirlenerek gerçekleştirilir.

AÖF Yaz Okulu Ücretleri
 
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yönetim kurulunca belirlenen ücret tahsis edilir. Güz ya da bahar dönemi kaydı için ödenen ücret ile herhangi bir bağlantısı olmayıp, ayrıca alınan hizmet karşılığı ücrettir. Kayıt için ödenen ücretin herhangi nedenden dolayı iade edilmesi söz konusu değildir. Fakat seçilen dersler açılmaz ise açılmayan dersler ile ilgili ücret iade edilmektedir. Hiçbir dersin açılmaması durumunda ise yatırılan tutarın tamamı geri ödenmektedir. Öğrencilere verilen bu fırsatla birlikte son sınıfta olmanız söz konusu ise az kalan derslerinizi vererek mezun olabilirsiniz. Ayrıca sonraki yıllara ders bırakmadan daha rahat şekilde eğitim sürdürmeniz de de önemli etkiyi sunmaktadır.


  ATA AÖF bütünleme sınavı ne zaman? ATA AÖF sınav takvimi
Yazar: ByAdmin - 16.05.2019, Saat:01:43 - Forum: Duyurular - Yorum Yok

Atatürk Üniversitesi açıköğretim fakültesi öğrencileri ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabına odaklandı.

ATA AÖF sınav sonuçlarının en geç 1 hafta içinde yani 20 Mayıs'a kadar açıklanması beklenmektedir. 

ATA AÖF sonuçları nasıl sorgulanacak?
ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu Atatürk Üniversitesi açıköğretimde öğrenimine devam eden binlerce öğrencinin gündeminde. ATA AÖF sınav sonuçlarının en geç 1 hafta içinde 20 Mayıs'a kadar açıklanması bekleniyor. 

ATA AÖF bütünleme sınavı ise 15-16 Haziran'da yapılacak.

ATA AÖF SINAV SORULARI VE CEVAPLARINA NEREDEN ULAŞABİLİRİM?
Atatürk Üniversitesi’nce (ATA) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınav soruları ve cevapları erişime açılması ile birlikte https://obs.atauni.edu.tr adresi üzerinden öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda kayıtlı olduğunuz programın derslerine ait materyallerine Öğrenim Yönetim Sisteminden (LMS) ulaşabilirsiniz. LMS'ye web sitemizde yer alan LMS bağlantısı üzerinden ya da http://lms3.ataaof.edu.tr linkinden ulaşabilirsiniz.

ATA AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?
Atatürk Üniversitesi’nin bu yılki takvimine göre bütünleme sınavı 15-16 Haziran tarihinde gerçekleşecek. 2019 ATA AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli değil ancak bütünleme sınav tarihi de baz alınarak sonuçların sınav sonrası 15 gün içerisinde açıklanması bekleniyor.


Exclamation Açıköğretimde Başarıya Giden Yol
Yazar: Editör - 28.04.2019, Saat:20:28 - Forum: Duyurular - Yorum Yok

Açıköğretimde okuyanlar düzenli olarak ders çalışarak sınavlarda başarı elde edebilirler. Farklı okul ve bölümlerde kayıtlı öğrenciler için sunduğumuz online aöf kaynakları ile başarıya iden yolda bir adım öne geçebilirsiniz. Doğru kaynak kullanımı ve taktikleri izleyen adaylar, belirlenen süre zarfında eğitimlerini tamamlayarak kariyer hedeflerini gerçekleştirmeye başlayabilirler.

Açıköğretim Sınavlarına Nasıl Hazırlanılır?

Ara sınav başarısının da sonuca etki ettiği sistemde, öğrencilerin dersleri takip etmesi ve önerilen kaynak aöf kitapları üzerinden konu tekrarı yapması gerekir. Sunduğumuz online hizmetler kapsamında siz de aradığınız her türlü kaynağa tek tıkla sahip olabilirsiniz.

Yardımcı kitapların sınav başarısına direk etki ettiği sistemde, düzenli bir şekilde planlanan ders saatleri günlük hayatın aksamadan devam etmesine imkan sağlar. Boş vakitlerini doğru değerlendirebilen öğrenciler, konu tekrarının ardından yapacakları aöf çıkmış sorular ve çözümleri ile sınavlarını geçebilirler.

Sınav Telaşına Kapılmayın!

Sınav telaşına kapılmadan başarıya ulaşmak isteyen adaylar, okul ve bölümlerine uygun kaynak kitapları sipariş ederek zaman kaybı riskini ortadan kaldırabilirler. 4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğü sistemde örnek sorular eşliğinde sınav başarısı en üst seviyede yakalanabilir.

Başarının adresi: Hızlı Aöf - https://www.hizliaof.com


Exclamation Anadolu Aöf Yaz Okulu
Yazar: Editör - 24.04.2019, Saat:09:47 - Forum: Duyurular - Yorum Yok

Anadolu Üniversitesi en son yönetmelik değişikliği ile yaz okulu açtığını duyurmuş oldu. Bu yönetmelik değişikliği doğrultusunda yaz okulları ile ilgili şimdilik bilinenler;

1-) Yaz okulunda açılacak dersler ve uygulama koşulları, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Yaz Okulu Yönetmeliği hükümlerine uygun olarak ilgili birim kurulunun kararı ve Senatonun onayıyla belirlenir. Yaz okuluna katılım, öğrencinin isteğine bağlıdır.

2-) Öğrenci yaz okulunda en fazla beş derse kayıt yaptırabilir. Yaz okuluna kayıt yaptırmak isteyen öğrenci, kayıt tarihleri arasında kayıt koşullarını yerine getirmek zorundadır.

3-) Yaz okulu başarı değerlendirmesi tek sınav ile yapılır ve bu sınavın başarı notuna katkısı %100'dür. Yaz okulunda alınan dersler için öğrenci başarısının değerlendirilmesinde, Üniversite tarafından kabul edilen Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları kullanılır.


 
Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adınız:
  

Şifreniz:
  

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 46,961
» Son Üye: wimep39844
» Toplam Konular: 1,748
» Toplam Yorumlar: 4,872

Detaylı İstatistikler

Son Aktiviteler
sınav giriş yerleri
wimep39844 | Bugün, Saat:06:47
Türk Siyasal Hayatı Ders ...
ralfziegler | 12.02.2022, Saat:08:56
Açıköğretim İktisat Okuma...
dvrzener | 25.12.2021, Saat:10:59
Atatürk İlkeleri ve İnkıl...
19666110572 | 25.10.2021, Saat:14:55
İş sağlığı ve Güvenliği (...
Davut34 | 22.12.2020, Saat:20:10
Ata Aöf Öğrenci Bilgilend...
Ceyhun | 22.11.2020, Saat:21:08
Kalem Mevzuatı 1-2-3-4. Ü...
Mahir.kara | 13.03.2020, Saat:06:00
Sosyal Hizmet Yönetimi 5....
Betüs | 26.02.2020, Saat:17:43
Psikoloji Kısa Ders Notla...
yusufsis | 14.11.2019, Saat:11:29