Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Açıköğretim Kamu Yönetimi Okumalı mıyım?

  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • Beğen
0
Konuyu Beğen
0
#1
Anadolu Üniversitesi‘nin en ilgi gören bölümlerinden biri olan Kamu Yönetimi, dört yıllık bir lisans programıdır. Anadolu Üniversitesi‘nin yanı sıra İstanbul Üniversitesi ve Atatürk ÜniversitesiAçıköğretim Fakültelerinde de bulunan Kamu Yönetimi bölümü, öğrencilerine hukuki konuların yanı sıra idari ve siyasi alanda da eğitmeyi amaçlamaktadır. Kamu Yönetimi bölümü bahsi geçen tüm alanlarla ilgili yenilikleri, değişiklikleri sürekli takip edip analizler yapılmasını sağlar. Bu analizlerin ardından alandaki sorunları da düzeltecek en iyi görüşleri bulma yeteneğini de kazandırmaktadır.
Kamu Yönetimi İş Olanakları
Açıköğretim Fakültesi öğrencileri Kamu Yönetimi bölümünü başarılı bir şekilde bitirdiklerinde, kamuda devlet memuru olarak çalışmanın yanı sıra özel sektörde de çalışabilmektedirler. İktisatbölümünde olduğu gibi Kamu Yönetimi mezunları, bakanlıkların açtığı uzman yardımcılığısınavlarına ya da denetçimüfettiş gibi diğer sınavlara girebilirler. Türkiye genelindeki tüm bankalarda iş bulabilen Kamu Yönetimi mezunları, bankalar haricinde belediyelerde veya yerel yönetimlerin farklı görevlerinde de çalışabilirler.

Önümüzdeki yıl açıköğretim okumak isteyen öğrenciler, üniversitelerin yapacağı duyurular ardından, her üniversitenin kendi açıköğretim fakültesi kayıt tarihleri içerisinde başvuru yapıp ardından aöf ders seçimi yapacaklardır. Kamu Yönetimi aöf okumak isteyen öğrenciler Anadolu Üniversitesiİstanbul ÜniversitesiAtatürk Üniversitesi gibi Açıköğretim Fakültesine sahip olan üniversitelerin kayıt tarihleri içerisinde Kamu Yönetimi bölümlerine kayıt olabilirler.

Kamu Yönetimi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Açıköğretim okumak isteyen ve Kamu Yönetimi bölümü hakkında soruları olan öğrenciler en çok sorulan dört sorunun cevabını hemen aşağıda bulabilirler.
Kamu Yönetimi kaç yıllık?
Kamu Yönetimi bölümü Açıköğretim Fakültelerinin bir lisans programıdır. Yani dört yıl süren bir bölümdür.
Kamu Yönetimi nedir?
Kamu Yönetimi hukuki, idari ve siyasi alanlarda eğitim veren, dört yıllık bir eğitim bölümüdür.
Kamu Yönetimi maaşları?
En az 1900 TL maaş alan Kamu Yönetimi mezunları özel sektörde 6500 TL’ye kadar maaş alabilmektedir. Ortalama düşünülürse mezunlar 3500 TL gibi bir maaş alabilirler.
Kamu Yönetimi puanları?
Açıköğretim Kamu Yönetimi bölümü okumak isteyen öğrenciler 235 – 260 arası bir puan alarak , açıköğretim kayıt tarihleri içerisinde kayıt olabilirler.
Bu sorular haricinde merak ettiğiniz soruları yorum bölümünden sorabilirsiniz.
}


    Açıköğretim Kamu Yönetimi Okumalı mıyım?
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi