Forum Gündemi:

edebiyat ogretmeni
#1
Formasyon sartlari neler basvuru tarihleri ne zaman ege veya 9 eylulde gorebiliyormusuz galiba.?dersler nasil oluyo ne goruluyo bunlar hakkinda bilgi almak isterim.bu sirada staj goruluyo mu.?
Editör
#2
(15.12.2015, Saat:03:19)edebiyat ogretmeni Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Formasyon sartlari neler basvuru tarihleri ne zaman ege veya 9 eylulde gorebiliyormusuz galiba.?dersler nasil oluyo ne goruluyo bunlar hakkinda bilgi almak isterim.bu sirada staj goruluyo mu.?

Merhabalar

Hala daha devam eden bir  öğrenci iseniz; ağırlıklı not ortalamanız en az 2,5 veya 4 ve alttan başarısız  ders sayınız en fazla 2 ise, 5. Yarıyıldan itibaren başlayarak ve toplamda 4 yarıyıla yayılacak şekilde ek dersler alarak öğrenciliğiniz esnasında formasyon eğitimini alabilirsiniz.
Eğer mezun iseniz ve lisans mezuniyet ortalamanız en az 2,5 veya 4 ise doğrudan bu eğitimi verebilecek üniversitelere başvurarak mezuniyet sonrası da formasyon eğitimi alabileceksiniz.
YÖK, hangi üniversitelerin “Formasyon Eğitimi Sertifikası” verebileceğini her yıl yapacağı kontroller ile belirleyecek ve bu durumda formasyon sertifikası eğitimi verebilecek üniversiteler her yıl değişiklik gösterebilir.

edebiyat ogretmeni
#3
(Son Düzenleme: 17.12.2015, Saat:18:10, Düzenleyen: edebiyat ogretmeni.) Tesekkur ederim.ben okuyorum da ege veya 9 eylulden alabilir miyim acaba.

Sadece bu yilin ortalamasi mi diger yillarin da mi ortalamasi alinacak


Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:

1 Ziyaretçi