Forum Gündemi:

Çalışkannn
#1
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programı, fotoğrafçı ve kameraman mesleğine yönelik olarak bilgileri ve mesleği yapmaya yönelik hazırlıkları içermektedir. Programda uzaktan eğitime göre hazırlanmış, ders kitaplarıyla birlikte öğretilen bilgileri desteklemek ve pekiştirmek için web ortamında hazırlanmış ve yine web ortamında öğrencilere sunulan eğitim malzemeleri yer almaktadır.
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programı, fotoğraf ve kameramanlık alanlarında çalışanların niteliğini geliştirmeyi ve bu alanlarda kariyer sağlamayı amaçlamaktadır.
Görsel kültür, güzel sanatlar ve görsel iletişim konularına özgü, kültür, estetik, yöntem, teknik ve malzemeler konusunda temel bilgilere sahiptir.
Görsel kültür ve iletişim alanındaki yeterliklerini kullanarak etkili durağan (fotoğraf) ve hareketli (video) görüntüler çekebilir.
Karşılaştığı görsel malzemelerdeki sorunları saptayarak etkili hale gelebilmesi için gerekli düzeltmeleri önerebilir.
Farklı sorunların çözümüne yönelik etkili fotoğraf ve video yoluyla mesajlar üretebilir.
Alanıyla ilgili farklı projelerde ekip üyesi olarak uyumlu biçimde çalışabilir.
Üzerine aldığı görevleri eksiksiz yerine getirmeye çalışır.
Fotoğraf ve kameramanlık alanıyla ilgili konularda çalışmalarını değerlendirerek eksikliğini hissettiği konularda sürekli olarak kendini geliştirmeye yönelik etkinliklere katılır.
Fotoğraf ve kameramanlık alanı ya da benzeri alanlarda eğitimine devam etmek için istekli davranır.
Alanıyla ilgili farklı hedef kitlelerle iyi iletişim kurar.
Duygu, düşünce, görüş ve projelerini farklı kesimlere görsel, yazılı ve sözlü biçimde aktarabilir.
İngilizce’yi en az Avrupa Dil Portföyü A2 Genel Düzeyinde kullanarak alanındaki kaynakları takip edebilir ve meslektaşları ile iletişim kurar.
Photoshop ve benzeri yazılımları Avrupa Bilgisayar Kullanma Lisansı Temel Düzeyinde kullanır.
Sanatsal, kültürel ve etik değerlere, çevre duyarlığı, iş sağlığı ve güvenliği ilkelerine dikkat ederek başarılı durağan ya da hareketli görsel mesajlar üretir.
Fotoğraf ve kameramanlığın kullanım alanlarını bilir ve becerilerini yeni alanlara aktarabilir.
Aşağıdaki tablodan Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü derslerini görebilirsiniz. Derslerin üzerine tıklayarak o derse ait çıkmış sorulara, deneme sınavlarına, ders bilgilerine  ve ders notlarına ulaşabilirsiniz.

Sınavların Değerlendirilmesi ve Ders Geçme

Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esaslarına göre belirlenir.

Sınavlar sayfasından;
  • Sınavların nasıl yapıldığı ve organizasyonu,

  • Sınavların hangi tarihlerde yapılacağı,

  • Sınava girmek için gerekli belgeleri ve sınavda uyulacak kuralların neler olduğu,

  • Sınav süreleri,

  • Sınavda sorulan sorular ve cevapların yayınlanması,

  • Sınav sonuçlarının ilan edilmesi,

  • Sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar
hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Ayrıca, sınavların değerlendirilmesinde kullanılan yöntemleri bilmek ve derslerinizden nasıl geçebileceğinizi öğrenmek için Öğrenci Değerlendirme Sistemi sayfasından bilgi edinebilirsiniz.


Mezuniyet KoşullarıFotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programında 120 AKTS kredilik ders alıp, tüm dersleri başarı ile tamamlayan FF, YZ, DZ notu olmayan, Genel Not Ortalaması (GNO) en az 2,00 olan ve diğer yükümlülükleri yerine getiren öğrenciler mezun olabilirler. Bu kredilerin altında eksik kredi ile mezun olunamaz.Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programında mezuniyet koşullarını yerine getiren öğrenciler, “Açıköğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programı Diploması” alırlar.Dikey Geçiş OlanaklarıFotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programından mezun olan öğrencilerin, örgün öğretim ya da açıköğretim lisans programlarının 5. yarıyılından lisans öğrenimine devam edebilmeleri için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girmeleri gerekmektedir.Bu programdan mezun olan öğrenciler, dikey geçiş kapsamında başvurabilecekleri lisans programlarını, bu programların koşullarını ve bu programlara alınacak öğrenci sayılarını gösteren 2016 Meslek Yüksekokulları İle Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Kılavuzu’ndan detaylı bilgiye ulaşabilirler. Bu kılavuzda, adayların nasıl başvurabilecekleri, lisans programı tercihlerini nasıl yapacakları, sınav, değerlendirme ve yerleştirme işlemleri, meslek yüksekokulu müdürlükleri ve açıköğretim önlisans programlarının bağlı olduğu birimlerce yürütülecek işlemlerle ilgili ilke ve kurallar yer almaktadır.İş OlanaklarıFotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, basın-yayın sektöründe, kamu ve özel televizyon kanallarında, sinema sektörüne ait film stüdyolarında, video kuruluşlarında, reklamcılık sektöründe çalışabilirler. İllerdeki fotoğraf derneklerine üye olabilir, sergiler açabilir, çalıştaylara katılabilirler. Uluslararası fotoğraf sanatçılarının sergilerine katılabilirler. Fotoğrafçılık alanında düzenlenen yarışmalara katılabilirler.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Açıköğretim Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Bölümü Çalışkannn 0 2,401 20.09.2018, Saat:16:21
Son Yorum: Çalışkannn
  Açıköğretim Marka İletişimi Bölümü - Programın Amaçları Çalışkannn 0 1,372 20.09.2018, Saat:16:18
Son Yorum: Çalışkannn
  [Vize] 2015 Güz Dönemi Ara Sınav Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Çıkmış Sorular arda 1 4,676 07.12.2015, Saat:11:46
Son Yorum: ayseferol
  [Final] 2015 Güz Dönemi Dönem Sonu Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Çıkmış Sorular arda 0 2,776 17.10.2015, Saat:13:27
Son Yorum: arda
  [Vize] 2015 Güz Dönemi Ara Sınav Lojistik Bölümü Çıkmış Sorular arda 0 4,518 17.10.2015, Saat:13:25
Son Yorum: arda

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:

1 Ziyaretçi