Forum Gündemi:

Editör
#1
Açıköğretim fakültesi, en geniş kapsamlı fakültedir. Her ders için farklı ders müfredatı bulunmaktadır. Tarih, edebiyat, matematik ve diğer bütün dersler için aynı konular her yıl işlenmektedir. Şimdiye kadar çıkmış soruların takip edilmesi, sınavda başarılı olmanın ilk adımıdır. Sorulan sorular her zaman aynı konular üzerindedir. Sadece soru şekli değişik olabilir. Bu nedenle, çıkmış sorulara çalışmak, başarıyı beraberinde getirecektir. Soru hazırlama sisteminde geçmiş sınavların soruları incelenmektedir. Bu nedenle öğrencilerin bu soruları incelemesi gerekir. Aöf ders özetleri ile bu konuda hazırlanmış bir çalışmadır.

Bir kitabın satırlarını tek tek ezberlemek çözüm değil. Sorulan sorulara adapte olup, özet bilgilerle hazırlanmak en iyi çözüm. Yıllardır aynı müfredat hazırlanıyor. Bu nedenle konular hep aynıdır. Sorular da bellidir. Geçmiş soruların tek tek incelenmesi, açık öğretim sorununu tamamen çözecektir. Sınava girmeden bir kaç gün önce çıkmış soruları inceleyin. Çıkan konuların özetine çalışmanız yeterlidir. Ayrıca çıkabilecek sorular hakkında da fikir sahibi olursunuz. Baştan sona tek tek okuyup özet çıkarmak ve bu şekilde sınava girmek, işi zorlaştırmaktır. Bu nedenle kestirmeden giderek çıkan sorular incelenmelidir.

Soru çözme tekniği de başarının diğer bir seçeneğidir. Çıkmış soruları ve bu konudaki özetleri inceledikten sonra, çıkacak sorular şekillenmeye başlar. Bütün sınavlardan önce çıkmış sorulara ve bu konudaki özetlere çalıştığınız zaman, başarı grafiğiniz artacaktır. Sınavda başarı için en önemli konu tecrübeden faydalanmaktır.

Sınavlarınızda başarılar diliyorum arkadaşlar.

Cevapla


Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:

1 Ziyaretçi