Forum Gündemi:

eldorado06
#1
(Son Düzenleme: 05.09.2015, Saat:22:50, Düzenleyen: Editör.) Açıköğretim Yönetmeliği değişmiş ve ders geçme zorlaştırılmıştır. Çan eğrisi de kısmen kaldırılmış gibi görünüyor. Artık fskülte çanın üzerinde geçme notunu daha rahat belirleyebilecek. Ayrıntı ve değişen yönetmelik için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

- Başka bir AÖF veya Uzaktan eğitim sisteminde okuyorsanız (örnek olarak Erzurum'da bulunan ATA AÖF'de) Anadolu AÖF sistemine geçebilmek için başvuru yapabileceksiniz. Tam tersi durumda geçerlidir.

2- Sınav sorularına 5 gün içinde itirazda bulunabileceksiniz.

3- Dersleri geçmeniz ve 2.00 ortalamasını tutturmak için daha çok çalışmanız gerekecek. Doğrudan çan sistemi olmayacak. Her birim kendi dersinin alt not sınırını belirleyecek.

4- Ara Sınavda Test dışında (doğrudan klasik soru beklemeyin), boşluk doldurma ve ucu açık ama kısa cevaplı sorular çıkabilecek. (Bu formata uygun soru hazırlayan tek kaynağı linkten inceleyebilirsiniz.

5- Yönetmeliğin detaylı açıklaması için

6- Merak ettiğiniz anlamadığınız şeyleri ücretsiz olarak AÖF Uzmanlarına sormak için tıklayınız.


Not: Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan , uygulamaya giren düzenleme ile ilgili Hürriyet Gazetesine şu bilgileri verdi:

- Başarı değerlendirmesinde alt not sistemi uygulanacak. Yani bir öğrenci dersin genel not ortalamasına göre geçemeyecek. Yetki, yönetmelikte üniversite senatolarına bırakıldı. Onlar kriterler belirleyecek.

http://www.onedayaof.com/Manset_aof_duyu....asp?id=19
cem küçük
#2
Dün bende duymuştum. Ama ihtimal vermemiştim. Şimdi haberi okuyunca aha böle kaldım iyi miTongue
d.ozcan
#3
Zaten kolay degildi.Amaclari ne anlayamiyorum.Galiba cok fazla mezun verdi universitede ve bu durum birilerini rahatsiz ediyor.Niteliksiz işsiz ihtiyaci var sanirim ulkemizin.Insanlar universite bitirir okur diploma alirda işsiz kalirsa sıkıntı oluyor.Eylem yapiolar grev yapiolar bize cahil lazim ...benim gorusumdur.Can sistemi veya bu yeni gelicek sistem hic birseyi deistirmez yine ezber ...cogu kisi derslere konulara hakim degil..2 gunde 8 dersden sinav yaparsan bole olur..ama bu 8 dersi 3 aya yayarsan iyi olmaz cunku ogrenci ozamn daha iyi anlicak..daha bilincli olucak.o yuzden 2 gunde yapalim.....☺
bsrbsr
#4
Geçiş mümkün demiş mesela anadolu   AÖF den ata aof e geçmek istiyorum ne yapmam lazim ?
cem küçük
#5
geçmek istediğin bölüme dilekçe veriyorsun. Yukarı eldora donun verdiği link te açıklamışlar.
bsrbsr
#6
Biraz önce AÖF u aradim bana yatay geçiş zaten mümkündü yeni birşey degildi dediler lütfen bana yardim edin  , ben suan anadolu aof adalet ikinci sinif ogrencisiyim tabiki alttan derslerim var ve ortalamam da iki degil bu durumda ata aof e zaten geçiş yapamiyor muyum ?
Editör
#7
(08.09.2015, Saat:15:46)bsrbsr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz önce AÖF u aradim bana yatay geçiş zaten mümkündü yeni birşey degildi dediler lütfen bana yardim edin  , ben suan anadolu aof adalet ikinci sinif ogrencisiyim tabiki alttan derslerim var ve ortalamam da iki degil bu durumda ata aof e zaten geçiş yapamiyor muyum ?

Merhabalar

Bildiğim kadarıyla o şekilde geçiş yok.Neden geçiş yapmak istiyorsunuz acaba

bsrbsr
#8
Anadolu da ikinci uni seklinde okuyorum ve iksini ayni anda goturemiyorum. Ata aof benim sinav takvimimle cakismiyor...
eldorado06
#9
Bu tür sorularda doğrudan rehberlik yapan bir site var, tavsiye ederim.
http://www.onedayaof.com/rehberlik_one_day_aof.asp
LcFox
#10
Sanmıyorum boşluk doldurma falan getireceklerini. Getirseler daha basit olur Smile


Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:

1 Ziyaretçi